Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák, Gazdaság

Tornatermek és uszodák épülnek közel negyvenmilliárdból


Tornatermek és uszodák épülnek negyvenmilliárdbólTöbb tucatnyi új tornaterem, tanterem és tanuszoda épülhet 2018-ig az ország településein közel 40 milliárd forintból. 

78 projekt valósulhat meg a következő két évben, mintegy 38,7 milliárd forint értékben – jelentette be Boros Anita, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára. Az idén tornateremre, tantermekre és tanuszodákra egyaránt 2,97-2,97 milliárd forint áll rendelkezésre. 24 tanterem, 5 komplett iskolafejlesztés valósulhat meg, 25 tornaterem és 24 tanuszoda épülhet fel. A program első ütemében szereplő 24 tanterem közül tízet már átadtak (Csanádpalota, Diósd, Dunaharaszti, Dunakeszi, Győrújbarát, Nagykovácsi, Petőfiszállás, Sződ, Telki és Vácduka településeken). Boros Anita tájékoztatása szerint a fennmaradó fejlesztések előkészítése, kivitelezése folyamatban van. A program részeként Budakeszin, Dunakeszin, Fertődön, Geszten és Izsákon komplett iskolafejlesztés valósulhat meg.

25 településen a helyi igényekhez igazodva különböző méretű új tornatermek, illetve tornaszobák létesülnek. A helyettes államtitkár közlése szerint gondot fordítanak a kiszolgáló épületek, öltözők, tornaszerek tárolására alkalmas helyiségek kialakítására is. A tanuszodáknál a kivitelezők kiválasztására irányuló 18 közbeszerzési eljárás hamarosan lezárul, hat esetben az eljárás dokumentációja előkészítés alatt áll. A létesítmények egyemeletes épületek, öltözőblokkal és két különböző méretű medencével.

A tornatermek és tanuszodák tervezése során fokozott figyelmet fordítottak arra, hogy a kulturális hagyományoknak megfelelő építészeti megjelenésű létesítmények illeszkedjenek a helyi épített környezethez és adottságokhoz – közölte a helyettes államtitkár. A kormány 2014 februárjában döntött a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Programról, melynek eredményeként hiánypótló beruházások valósulnak meg jellemzően járásközpontokban.

Boros Anita jelezte: a beruházások elsődleges célja a demográfiai változások okozta tanteremhiányok kezelése, a mindennapos testnevelés és az úszásoktatás infrastrukturális feltételeinek biztosítása az iskolások számára. A 24 tanterem és a 25 tornaterem építménye önkormányzati tulajdonba, míg a 24 tanuszoda az állam tulajdonába és a Nemzeti Sportközpontok (NSK) vagyonkezelésébe kerül. Az uszodák mindennapos üzemeltetéséről a továbbiakban az NSK gondoskodik, ezzel tehermentesítve az érintett önkormányzatokat.

MTI


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük