Vásárosnamény – Az elmúlt évek során a Beregnek és annak szívének, Vásárosnaménynak a beregi sikeredző, Hankovszkiné Medve Mónika és tanítványai számos fényes megyei és országos sikert szállítottak már a térségnek. Az úszók most a Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium égisze alatt, a Hódmezővásárhelyen megrendezett Úszás Diákolimpia® Országos Döntőjében öregbítettek a város és a térség hírnevét. A sportban is jeleskedő diákok 4x50m gyorsváltóban 3. helyen, Dóbus István 100 m gyorsban 4. helyen, Kiss Ferenc 100 m mellben 8.helyen, Papp Sára 50 m mellben 12.helyen és 50 m gyorsban 16.helyen, Fábián Balázs 100 m háton I.helyen, illetve Simon Balázs 100 m gyorson 10. helyen végzett. A döntőre március 23-25-én a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában került sor, ahol az I., II., III., IV., V-VI. korcsoportba tartozó lány és fiú egyéni versenyzők és váltócsapatok mérték össze tudásukat. A küzdelmek végén a legjobb egyéni versenyzők és váltócsapatok érem díjazásban részesültek. A versenyszámok befejeztével az ünnepélyes díjkiosztón összesen 110 darab arany-, 110 darab ezüst- és 110 darab bronzérem került kiosztásra.
Az óriási sikert elérő vásárosnaményi diákok mellett a megye számos pontjáról érkező, szintén sikeresen szerepelt úszók a Megyeháza Alpár Ignác Tárgyalójában gyülekeztek, ahol edzőikkel és büszke szüleikkel karöltve, a megyei médiák jelenlétében, sajtótájékoztató keretein belül köszönte meg Baracsi Endre, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület elnöke a sikeres szereplést. Köszöntőjében elmondta, hogy a Hódmezővásárhelyen megrendezésre kerülő megmérettetésről az egyéb szép helyezések mellett a megyei sportolók hét arany-, négy ezüst- és hét bronzéremmel tértek haza. A sajtótájékoztatón Baracsi Endre továbbá értékelte az eredményeket, majd nagyra becsülését fejezete ki a sikert elért sportolók, edzőik és a szülők irányába.
Az elnök szavait követően a tájékoztatón megjelent edzők, köztük Hankovszkiné Medve Mónika tolmácsolta köszönetét a gyerekek és a kollégáik áldozatos munkájáért. Továbbá kivétel nélkül, mind kifejezték hálájukat, elismerésüket és köszönetüket mindazoknak, akik nélkül ezen sikerek nem valósulhattak volna meg.
A sajtótájékoztató végén elsőként Baracsi Endrét, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület elnökét kértük, hogy értékelje a sikeres sportolók szereplését.
Megszólaltattuk továbbá az elmúlt évtizedek legsikeresebb beregi edzőjét, a különítmény felkészítőjét, Hankovszkiné Medve Mónikát is.
Végül a Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium bronzérmes 4×50 m gyorsváltóban remekül szereplő diákokat kértük, név szerint Kiss Ferencet, Balogh Krisztiánt, Dóbus Domokost és Dóbus Istvánt kértük, hogy osszák meg tapasztalataikat a versennyel és a fényes sikerükkel kapcsolatosan.
Országos diákolimpiai döntő megyei érmesei
Aranyérmes
Hatházi Dóra (Nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola, A kategória, IV. korcsoport, 100 m gyors és 100 m pillangó), Lengyel Áron, Csernyik Dániel, Barkóczi Roland, Kovács Péter (Arany, A kategória, III. korcsoport, 4×50 m gyorsváltó), Asztalos Tamara (Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola, III. korcsoport, B kategória, 50 m mell), Fábián Balázs (Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, B kategória, III. korcsoport, 100 m hát), Thuróczy Áron (Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, B kategória, V-VI. korcsoport, 100 m hát), Mokos Csenge (Arany, B kategória, V-VI. korcsoport, 100 m hát)
Ezüstérmes
Csoba Adrienn Szilvia (Nyírbátori Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium, A kategória, III. korcsoport, 100 m gyors), Cserfalvi Olaf Nataniel (Arany, A kategória, IV. korcsoport, 100 m pillangó), Gáspár Zsanett (Vásárosnaményi Eötvös József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, B kategória, IV. korcsoport, 100 m mell és 100 m hát)
Bronzérmes
Kosztyu Eszter, Kosztyu Flóra, Fekete Vivien, Molnár Fruzsina (Arany, nyílt kategória, II. korcsoport, 4×50 m gyorsváltó), Kovács Péter (Arany, A kategória, III. korcsoport, 100 m gyors), Lengyel Áron (Arany, A kategória, III. korcsoport, 100 m pillangó), Sztruhár Jázmin (Arany, A kategória, III. korcsoport, 100 m pillangó), Szabó Gréta, Kaszner Lelle, Kovács Dalma, Eberhardt Emma (Nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskola, B kategória, III. korcsoport, 4×50 m gyorsváltó), Mokos Csenge (Arany, B kategória, V-VI. korcsoport, 100 m gyors), Kiss Ferenc, Balogh Krisztián, Dóbus Domokos, Dóbus István (Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, B kategória, V-VI. korcsoport, 4×50 m gyorsváltó).
További eredmények
I. korcsoport |
50 m-es fiú gyorsúszás | Vízhányó Gáspár, Kiskunfélegyháza |
50 m-es leány gyorsúszás | Szabó Lilla, Eger | |
50 m-es fiú mellúszás | Kocsis Ádám, Mohács | |
50 m-es leány mellúszás | Megyesi Vanda, Győr | |
50 m-es fiú hátúszás | Nemes Ármin Boldizsár, Budapest | |
50 m-es leány hátúszás | Lakó Dorina, Debrecen | |
II. korcsoport |
50 m-es fiú gyorsúszás | Kaiser Dominik, Baja |
50 m-es leány gyorsúszás | Soós Gabriella, Hatvan | |
50 m-es fiú mellúszás | Tóth Bendegúz, Hatvan | |
50 m-es leány mellúszás | Sümegi Anna Lili, Budapest | |
50 m-es fiú hátúszás | Kalo Kristóf, Eger | |
50 m-es leány hátúszás | Soós Gabriella, Hatvan | |
4×50 m-es fiú gyorsváltó | Kaposvár, Kodály Zoltán Központi Ált. Iskola | |
4×50 m-es leány gyorsváltó | Kaposvár, Kodály Zoltán Központi Ált. Iskola | |
III. korcsoport „A” |
100 m-es fiú gyorsúszás | Magda Boldizsár, Gyöngyös |
100 m-es leány gyorsúszás | Gyurinovics Lili, Budapest | |
100 m-es fiú mellúszás | Koós Márton Balázs, Eger | |
100 m-es leány mellúszás | Hetyei Nóra, Keszthely | |
100 m-es fiú hátúszás | Balogh Levente Bence, Budapest | |
100 m-es leány hátúszás | Kiss Virág, Soltvadkert | |
100 m-es fiú pillangóúszás | Magda Boldizsár, Gyöngyös | |
100 m-es leány pillangóúszás | Veres Laura, Gyula | |
4×50 m-es fiú gyorsváltó | Nyíregyháza, Arany János Gimnázium és Általános Isk. | |
4×50 m-es leány gyorsváltó | Keszthely, Csány-Szendrey Általános Iskola | |
IV. korcsoport „A” |
100 m-es fiú gyorsúszás | Mészáros Dániel, Kecskemét |
100 m-es leány gyorsúszás | Hatházi Dóra, Nyíregyháza | |
100 m-es fiú mellúszás | Kardos Dániel, Kaposvár | |
100 m-es leány mellúszás | Suba Zsófi, Hajdúszoboszló | |
100 m-es fiú hátúszás | Varga Máté, Budapest | |
100 m-es leány hátúszás | Gyenei Anna, Dombóvár | |
100 m-es fiú pillangóúszás | Pető Bence, Szentes | |
100 m-es leány pillangóúszás | Hatházi Dóra, Nyíregyháza | |
4×50 m-es fiú gyorsváltó | Dunaújváros, Vasvári Pál Általános Iskola | |
4×50 m-es leány gyorsváltó | Budapest, Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium | |
III. korcsoport „B” |
100 m-es fiú gyorsúszás | Juhász Áron, Kistarcsa |
100 m-es leány gyorsúszás | Pernyész Dorottya, Gyöngyös | |
50 m-es fiú mellúszás | Dárdai Dávid, Budapest | |
50 m-es leány mellúszás | Asztalos Tamara, Ibrány | |
100 m-es fiú hátúszás | Fábián Balázs, Füzesgyarmat | |
100 m-es leány hátúszás | Pernyész Dorottya, Gyöngyös | |
4×50 m-es fiú gyorsváltó | Szombathely, Gothard Jenő Általános Iskola | |
4×50 m-es leány gyorsváltó | Szarvas, Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda | |
IV. korcsoport „B” |
100 m-es fiú gyorsúszás | Molnár Etele Fábián, Szarvas |
100 m-es leány gyorsúszás | Jánossy Fanni, Debrecen | |
100 m-es fiú mellúszás | Molnár Etele Fábián, Szarvas | |
100 m-es leány mellúszás | Varga Petra , Budapest | |
100 m-es fiú hátúszás | Shan Jia Ren, Budapest | |
100 m-es leány hátúszás | Gergely Fruzsina, Bonyhád | |
4×50 m-es fiú gyorsváltó | Szombathely, Gothard Jenő Általános Iskola | |
4×50 m-es leány gyorsváltó | Tab Takáts Gyula Általános Iskola | |
V-VI. korcsoport „A” |
100 m-es fiú gyorsúszás | Barta Márton, Szombathely |
100 m-es leány gyorsúszás | Barocsai Petra, Érd | |
100 m-es fiú mellúszás | Nagy Marcell József, Győr | |
100 m-es leány mellúszás | Bizsó Sára Lili, Kaposvár | |
100 m-es fiú hátúszás | Szabó Rajmund Zsolt, Zalaegerszeg | |
100 m-es leány hátúszás | Beliczai Bóra Marina, Törökbálint | |
100 m-es fiú pillangóúszás | Milák Kristóf, Érd | |
100 m-es leány pillangóúszás | Barocsai Petra, Érd | |
4×50 m-es fiú gyorsváltó | Szombathely, Nagy Lajos Gimnázium | |
4×50 m-es leány gyorsváltó | Budapest, Baptista Középiskola | |
V-VI. korcsoport „B” |
100 m-es fiú gyorsúszás | Sléder Balázs, Szolnok |
100 m-es leány gyorsúszás | Szarka Luca, Székesfehérvár | |
100 m-es fiú mellúszás | Horváth Máté, Győr | |
100 m-es leány mellúszás | Fecske Laura Kitti, Budapest | |
100 m-es fiú hátúszás | Thuróczy Áron, Nyíregyháza | |
100 m-es leány hátúszás | Mokos Csenge, Nyíregyháza | |
4×50 m-es fiú gyorsváltó | Eger, Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium | |
4×50 m-es leány gyorsváltó | Tatabánya, Bárdos László Gimnázium |