sportlövő

Illusztráció

Magyar győzteseket avattak a sportlövő Európa-bajnokságok történetében debütáló vegyes csapatok viadalában: légpisztolyban a Nyíregyházi Polgári Lövész Egyesület sportolója, Agárdy Vilmos Major Veronikával párban a junioroknál állhatott a dobogó legmagasabb fokára Győrben. A döntőben 5–4-re verték a lengyeleket. Speciális volt a lebonyolítás, a döntő nyolc csapatát négy-négyre osztották, és a két csoportgyőztes vívta a finálét. Itt a mieink 1–3-ról fordítottak 4–3-ra, majd 4–4 után jöhettek a döntő lövések. A versenyző számára a legfőbb cél a 2020-as olimpia, melyen szeretne ott lenni a magyar válogatott keretében.