Vásárosnamény – Március 15-i ünnep kapcsán két szó jut eszünkbe: szabadság és hazaszeretet
Ezen forradalmi eseményekről emlékezett meg az ország számos pontjában, így a Bereg szívében is Vásárosnamény Város Önkormányzata. A Művelődési Központ színháztermében lezajlott eseményen ismét népes tábor gyűlt össze, ahol Péter Ildikó köszöntőjét követően a Himnusz fenséges hangjai csendültek fel a teremben.
A közös nemzeti imádságot követően a város polgármestere, Filep Sándor köszöntötte, majd osztotta meg ünnepi gondolatait a teremben lévőkkel.
Ünnepi beszéde a térség regnáló országgyűlési képviselőjének, dr. Tilki Attilának ünnepi gondolatai hangzottak el.
Az ünnepi szónoklatok után Nyiscsák Zsolt lépett a színpadra, aki Petőfi Sándor: 15-dik március című versével fokozta az ünnepi műsor hangulatát.
A megemlékezést az országosan is nagy népszerűségnek örvendő Jászai Mari-díjas és kétszeres EMeRTon-díjas magyar színművész, énekes, Sasvári Sándor ünnepi műsora zárta.
A koncertet követően az ünneplő közönség átvonult az Eötvös József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola előtt található Eötvös József szobrához, ahol több intézmény és szervezet is elhelyezte a megemlékezés koszorúit.
Az ünnepi műsor a Városi Köztemetőben, a Vásárosnaményban 100 esztendeje született „bibliás politikus”, Kiss Sándor 1956-os emigráns sírjánál folytatódott. Itt először dr. Pótor Imre református lelkész közös imájával kezdődött a program.
A lelkész ezt követően a jubileum okán ismertette a politikus, a térséghez és a városhoz fűződő viszonyát illetve munkásságát.
Emlékező beszéde után Deák József szavalatát hallgathatták meg a jelenlévők, aki Berzsenyi Dániel: Fohászkodás című versét adta elő.
A térség országgyűlési képviselője, dr. Tilki Attila személyes vonatkozásain keresztül emlékezett Kiss Sándor emléke előtt.
Az ünnepi műsor végén a politikus síremlékén helyezték el a résztvevők a megemlékezés koszorúit, melyet közös ima zárt.