Közzétette - Kategória - Bereg, Beregi Krónikák, Fehérgyarmat, Megyei és hazai sport hírek, Regionális hírek, Szatmár, Szatmár - Szabolcs - Rétköz térség hírei, Szatmár hírei, Tarpa, Vásárosnaményi sporthirek, Vezér cikkek

Magyar Kupa sorsolás: történelmet írt és írhat Komárom ellen a Tarpa csapata

128 csapat, köztük az élvonal teljes mezőnye száll harcba az Európa Liga-indulást is jelentő 2021-es MOL Magyar Kupa-győzelemért. Az első kör sorsolására ma este került sor, Gera Zoltán, Juhász Roland és Pisont István közreműködésével. A sorsoláson a beregi alakulat  Tarpa SC,  a szatmári  Fehérgyarmat SC és a felső-szabolcsi Mándok VSE is érdekelt volt.

Fotó: M4sport.hu

A beregi alakulat életében új történelmi fejezet ez, hiszen először szerepel a Magyar Kupa Országos Főtábláján. A sorsolást követően Tarpa SC, a Komárom VSE alakulata ellen vívhatja ki a történelmi továbbjutást. Mándok csapata, a kiemelt Mezőkövesd Zsóry FC csapata, míg Fehérgyarmat SC Bátaszék csapata ellen vívhatja ki a továbbjutást.

Fotó: M4sport.hu

MAGYAR KUPA
A 6. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
43. sz. Építők SK (Budapest I.)–MTK Budapest (NB I)
Mohácsi TE 1888 (Baranya I.)–Budafoki MTE (NB I)
Mezőkeresztes VSE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Zalaegerszegi TE (NB I)
Toponár SE (Somogy I.)–Puskás Akadémia (NB I)
Balassagyarmati VSE (NB III, Keleti csoport)–Diósgyőri VTK (NB I)
Ráckeve VAFC (Pest II.)–Ferencvárosi TC (NB I)
Kecskéd KSK (Komárom-Esztergom I.)–Kisvárda (NB I)
FC Tiszaújváros (NB III, Keleti csoport)–Budapest Honvéd (NB I)
Tiszaföldvár VSE (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Mol Fehérvár FC (NB I)
Iváncsa KSE (NB III, Közép-csoport)–Újpest FC (NB I)
Mándok VSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Mezőkövesd (NB I)
FC Hatvan (NB III, Keleti csoport)–Paksi FC (NB I)
Csepel FC (Budapest I.)–Soroksár SC (NB II)
Makó FC (Csongrád I.)–Pécsi MFC (NB II)
Pápai Perutz FC (NB III, Nyugati csoport)–ETO FC Győr (NB II)
Sárvár FC (Vas I.)–Kaposvári Rákóczi (NB II)
Diósjenő SE (Nógrád I.)–Dorogi FC (NB II)
VLS Veszprém (NB III, Nyugati csoport)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)
Lőrinci VSC (Heves I.)–Nyíregyháza Spartacus (NB II)
Szarvaskend SE (Vas I.)–FC Csákvár (NB II)
Tiszakécskei LC (NB III, Keleti csoport)–Debreceni VSC (NB II)
Sényő FC (NB III, Keleti csoport)–Vasas FC (NB II)
Balatonfüredi FC (NB III, Nyugati csoport)–Debreceni EAC (NB II)
Szeghalmi FC (Békés I.)–Szolnoki MÁV FC (NB II)
Jászberényi FC (NB III, Keleti csoport)–Budaörs (NB II)
Mosonmagyaróvár (NB III, Nyugati csoport)–BFC Siófok (NB II)
Szegedi VSE (NB III, Közép-csoport)–Szombathelyi Haladás (NB II)
Sárbogárd (Fejér I.)–Kazincbarcika SC (NB II)
BKV Előre (NB III, Nyugati csoport)–Szentlőrinc SE (NB II)
Kerekegyházi SE (Bács-Kiskun I.)–Gyirmót FC Győr (NB II)
Ikarus-Maroshegy (Fejér I.)–FC Ajka (NB II)
Vác FC (NB III, Közép-csoport)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II)
Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Komárom VSE (NB III, Nyugati csoport)
Ceglédi VSE (NB III, Keleti csoport)–Rákosmente KSK (NB III, Közép-csoport)
ASR Gázgyár (Budapest I.)–Gesztelyi FC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)
Csornai SE (Győr-Moson-Sopron I.)–Dabas-Gyón FC (NB III, Közép-csoport)
Dunavarsány (Pest I.)–Körösladányi MSK (NB III, Közép-csoport)
Zsámbéki SK (Komárom-Esztergom I.)–THSE-Szabadkikötő (NB III, Nyugati csoport)
Bodajk (Fejér I.)–Érdi VSE (NB III, Nyugati csoport)
FC Dabas (NB III, Közép-csoport)–Dunaújváros PASE (NB III, Közép-csoport)
Király SE (Vas I.)–Bicskei TC (NB III, Nyugati csoport)
Bátaszék SE (Tolna I.)–Fehérgyarmat SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)
Teskánd KSE (Zala I.)–Taksony SE (NB III, Közép-csoport)
ESMTK (NB III, Közép-csoport)–Tállya KSE (NB III, Keleti csoport)
Balmazújvárosi FC (Hajdú-Bihar I.)–III. Kerületi TVE (NB III, Nyugati csoport)
Zalaszentgróti VFC (Zala I.)–Nagyatádi FC (NB III, Nyugati csoport)
Kabai Meteorit SE (Hajdú-Bihar I.)–AC Nagybajom (Somogy I.)
Kiskunfélegyházi HTK (Bács-Kiskun I.)–Majosi SE (NB III, Közép-csoport)
Tiszafüredi VSE (NB III, Keleti csoport)–Putnok FC (NB III, Keleti csoport)
Abda SC (Győr-Moson-Sopron I.)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III, Közép-csoport)
Ménfőcsanak (NB III, Nyugati csoport)–Mezőtúri AFC (Jász-Nagykun-Szolnok I.)
Csácsbozsok-Nemesapáti SE (Zala I.)–Szekszárdi UFC (NB III, Közép-csoport)
Gyöngyöshalász SE (Heves I.)–FC Nagykanizsa (NB III, Nyugati csoport)
Mátraterenye SE (Nógrád I.)–Csomád (Pest I.)
Bonyhád VLC (Tolna I.)–Monor SE (NB III, Közép-csoport)
SC Sopron (NB III, Nyugati csoport)–BVSC-Zugló (NB III, Keleti csoport)
Füzesgyarmati SK (NB III, Keleti csoport)–Gárdony (NB III, Nyugati csoport)
Tihany FC (Veszprém I.)–Kecskeméti TE (NB III, Közép-csoport)
Mórahalom VSE (Csongrád I.)–Gyöngyösi AK (NB III, Keleti csoport)
Sajóbábonyi VSE (NB III, Keleti csoport)–Eger SE (NB III, Keleti csoport)
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Gyulai TFC (Békés I.)
PTE PEAC (Baranya I.)–Salgótarjáni BTC (NB III, Keleti csoport)
Ajka Kristály SE (Veszprém I.)–Lipót SE (NB III, Nyugati csoport)
Kozármisleny (NB III, Közép-csoport)–Tatabányai SC (NB III, Nyugati csoport)