Lerakódott korom izzott Ófehértón, egy Arany János utcai, és Nyíregyházán, egy Szerén utcai ház kéményében. A baktalórántházi és a nyíregyházi hivatásos tűzoltók távolították el kéziszerszámokkal a parázsló részeket a kéményekből. Személyi sérülés egyik helyen sem történt. Az ófehértói ingatlan más módon nem fűthető, így az ott élő egy ember elhelyezéséről átmenetileg gondoskodtak. Az esetekről értesítették a kéményseprőket.