Veszélyes támadások indultak az iPhone-ok és iPadek ellen, legalábbis akkor, ha valaki egy ideje már mellőzi a frissítések telepítését. Az Apple most elkezdi figyelmeztetni őket.
Ha az ön iPhone-ján is megjelenik ez az értesítés, ne törölje lendületből, hanem vegye komolyan: az Apple ugyanis elkezdte figyelmeztetni a korábbi iOS-t és iPadOS-t futtató eszközök tulajdonosait egy komoly veszélyre.
A zárképernyőn felbukkanó üzenetet a Beállítások küldi ki, és az áll benne, hogy az Apple tud olyan támadásokról, amelyben régebbi rendszerverziókat futtató eszközöket céloznak a hackerek. Az értesítés konkrétan ki is emeli, hogy az adott eszközön futó iOS/iPadOS-verzió is érintett, így mihamarabb telepíteni kell a rendelkezésre álló biztonsági frissítéseket.
Az értesítések a MacRumors cikke szerint számos, régebbi iOS-t futtató mobilon megjelentek. Ilyen például az iOS 17 is, mely jóval frissebb az Apple támogatási oldalán felsorolt iOS 13/14-nél.
A cég ezen a felületen azt is kifejti, hogy „a biztonsági szakértők nemrég olyan webes támadásokat azonosítottak, amelyek az iOS elavult verzióit célozzák meg rosszindulatú webes tartalmakon keresztül”.
Ez szavaik szerint azt jelenti, hogy amennyiben valaki „egy régebbi iOS-verziót használ, és rosszindulatú hivatkozásra kattint, vagy felkeres egy fertőzött webhelyet, akkor előfordulhat, hogy az iPhone-ján található adatokat ellopják”.
Az adatok védelme egyszerű: telepíteni kell minden elérhető biztonsági javítást a Beállítások – Általános – Szoftverfrissítés menüpontban. Ilyen frissítések gyakran érkeznek még azután is, hogy egy adott eszköz már nem kap új főverziót.
Az elmúlt időszakban épp terjedni kezdett egy rendkívül veszélyes kártevő, így jobb komolyan fontolóra venni az iPhone-ok és iPadek frissítését.