Közzétette - Kategória - Nyírség hírei, Regionális hírek, Rendezvények, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye krónikája

A zene ünnepe Nyírbátorban – Öt évtizede a megye legrangosabb komolyzenei találkozója


50. Nyírbátori Zenei Napok (2)

Nyírbátor – A nyírbátori Református templom ősi falai között 1967 nyarán csendült fel először Kodály Zoltán Psalmus Hungaricusa, amely megalapozta a Nyírbátori Zenei Napokat. Jeles évfordulóhoz érkezett a jó minősítéssel fémjelzett komolyzenei programsorozat. Az elmúlt 50 esztendő során megannyi jeles művész, zenekar, ismert és elismert zenei tehetség fordult meg a történelmi örökséget őrző kisvárosban.

„A fél évszázados jubileum alkalmából méltó módon tisztelgünk elődeink előtt. Őrizzük a Zenei Napok gazdag hagyományait, de új értékekkel is gyarapítjuk azokat” – hangsúlyozta Máté Antal polgármester.

50. Nyírbátori Zenei Napok (3)

A város és a térség kulturális életének legfontosabb eseménye az idén is nagyszerű produkciókkal várja a muzsika kedvelőit. A programok között szerepel többek között aNyírbátori Koncertfúvószenekar, a Liszt Ferenc Kamarazenekar, Caramel és a Debreceni Kodály Filharmonikusok, a Miskolci Szimfonikusok Pitti Katalin Liszt Ferenc-díjas operaénekes, Gál Tamás Liszt-díjas karmester, érdemes művész vezényletével. De lesz swing, jazz, francia sanzonok a szlovák Golddies Zenekar és a Budapest Jazz Orchestra előadásában, bor-, vacsora-, és barokkesttel egybekötve. Ismét fellép az ExperiDance társulata, a magyar tánckultúra utazó nagykövetei. A „Gyöngyhajú lány balladája – a musicalek alfája és omegája”-Szomor György, Koós Réka, Fésűs Nelly, Lux Ádám, R. Kárpáti Péter, Simon Panna Bogi és Békefi Viktória főszereplésével, olyan világszínvonalú slágerek csendülnek fel, mint a Trombitás Frédi, a Régi Csibészek, az Ezüst Eső, aPetróleumlámpa, a Ha én szél lehetnék vagy a Gyöngyhajú lány…

Az 50. Nyírbátori Zenei Napok július 30-án 14 órától Kozma Lászlóné kiállításának megnyitójával indul 50 év képekben és plakettekben címmel. Az értékes gyűjteménytDr. Báthori Gábor hadtörténész, a Magyar Nemzeti Múzeum – Báthori István Múzeumának igazgatója méltatja. Majd ezt követi egy Zenetörténeti bélyegkiállítás, amelyet Nikodém Gabriella, a Bélyegmúzeum igazgatója ismertet. A kísérő programok mellett szintén ezen az ünnepen adják át Dr. Kesztyűs Ferencfestőművész remek alkotását, egy tűzzománc-képet, amely 1988-ban készült Nyírbátori tartózkodása idején és a művész most a városnak adományozott.50. Nyírbátori Zenei Napok (2)

Újra felcsendül a nyírbátori toronyzene a városháza erkélyéről. A kétszeres Kossuth-, Liszt Ferenc-, Erkel Ferenc-díjas magyar zeneszerző, érdemes és kiváló művész, Farkas Ferenc külön Nyírbátornak írt alkotását három trombita, négy kürt, három harsona és tuba kíséretében a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tizenegy fúvósa adja elő. A Kulturális Központ lépcsőpiramisán a nyírbátori Koncertfúvószenekar és a Bátor Mazsorettek remek produkciójával kezdődik a VIII. Fúvószenei találkozó, ahol Máté Antal polgármester is köszönti az egybegyűlteket. Fellép még többek mellett a BrassEleven, a Fourtissimo Együttes és a GroupandSwing zenekar is.

Akik szeretik az ínyenc, egyedi desszerteket, azok megkóstolhatják Györki Emesekülön erre az alkalomra készült különleges kézműves bonbonjait. De itt még nem ér véget az ízek kavalkádja, hiszen a város neves cukrászai szintén erre a nem mindennapi eseményre alkotnak meg egy könnyed, lágy süteményét, amelynek az elnevezése legyen meglepetés.

Az 50. Nyírbátori Zenei Napok részletes programkínálata a www.kulturaliskozpont.comvagy a Facebook közösségi portál Nyírbátori Programok oldalon található.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük