Közzétette - Kategória - Bereg, Beregi Krónikák, Beregi Sport krónikák, Regionális hírek, Rendezvények, Vásárosnamény hírei, Vásárosnaményi Krónikák, Vezér cikkek

A nehézségek ellenére is tisztességgel helyt állt Vásárosnamény csapata

Csenger-Vásárosnamény bajnoki labdarúgó mérkőzés (3)

[srizonfbalbum id=42]

A labdarúgó megyei II. osztály Kelet-Magyarország-csoport 21. fordulójában a bajnoki címre esélyes Vásárosnamény, Csenger csapatához látogatott. A találkozó napján minden adott volt egy jó mérkőzéshez hiszen kellemes időjárással lepte meg ellenfelét a hazai csapat. Igazi labdarúgó idő volt, ideális egy hagyományos és küzdelmekben gazdag összecsapására. A mérkőzésnek papírforma szerint mindenképpen a tabella élén álló Vásárosnamény volt az esélyese. A mérkőzés az elvártaknak megfelelően vendégtámadásokkal indult, ahol több ziccer is kihasználatlan maradt. A 35, percben aztán jött a fordulat, amikor is egy kontratámadást követően a vendégek kapusa Csordás Attila szabálytalankodott a büntetőterületen belül, melyet a játékvezető tizenegyessel és mellé piros lappal honorált. A krónika kedvéért érdemes megjegyezni, hogy a pályára lépő vásárosnaményi csapatból több kulcsjátékos is betegséggel vagy éppen sérüléssel küszködött. A kialakult emberhátrányban így a Tivadar András által irányított együttes nehéz helyzetbe került.  A hazaiak rohamait a naményi védelem számtalanszor sikeresen abszolválta, így csupán 1-0-ás eredménnyel vonultak az öltözőbe  a csapatok. A második félidőben is küzdelmes mérkőzést láthatott  a népes publikum. Számos helyzetet alakított ki mind két együttes, de gólra váltania csak a 65. percben sikerült, ahol a csengeri csapat egy kontratámadást követően kettőre növelte a hazai előnyt.. A hamvaiból feltámadó naményi alakulat ezt követően mindent megtett a szépítésért, ahol egy kiugratást követően az a hazaiak védője szabálytalankodott, második sárgájával idejekorán az öltözőbe vonulhatott. A megítélt tizenegyest Mándi László sikeresen értékesítette. Ezt követően kapujának szegezte az vendég csapat ellenfelét, de már pontmentésre nem futotta erejükből. Vásárosnamény így elszenvedte első vereségét a tavaszi szezon során.

Csenger–Vásárosnamény (1)

Csenger–Vásárosnamény 2–1 (1–0)

Csenger, 250 néző, v.: Tomori P.

Csenger: Csorvási T. – Pankotai I., Antal Z., Sopota S., Varga K. (Horváth Z.), Orosz F., Geletey Z., Gaál K., Budz M., Mona Á., Szilágyi L. (Katona P.). Edző: Juhász Ferenc.Vásárosnamény: Csordás A. – Balogh T. (Szabó J.), Danku J., Deskó D. (Bíró J.), Szűcs B. (Illés P.), Sebestyén G., Mándi L., Fejes J., Bancsi G., Bartha F. (Oláh B.), Peregrin R. (Bicskó G.). Edző: Tivadar András. Gól: Mona Á., Gaál K. (11-esből), illetve Mándi L. Kiállítva: Orosz F. (78. perc), illetve Csordás A. (35. perc). Ifi: 3–6.

Juhász Ferenc: – Végre nyertünk! Jobbulást kívánunk Gere László játékostársunknak, mielőbb várjuk vissza a csapatba. Sok sikert kívánunk a naményi csapatnak.

Tivadar András: – A mérkőzés nagy részében emberhátrányban futballozott a csapatom, de megint sikerült saját magunkat megverni. Megköszönöm a biztatást azoknak a szurkolóinknak, akik idegenben is elkísértek bennünket. Gratulálok az ifiknek.