Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Vörös kód lép életbe Magyarországon


Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár az Operatív Törzs ülése utáni sajtótájékoztatón jelentette be, hogy reggel 8 órától elrendelte a vöröskód-jelzést a szociális szektorban. Ez azt jelenti, hogy kötelezővé teszik valamennyi szociális intézmény számára a hajléktalan vagy bajba jutott emberek befogadását.

A miniszter Facebook-oldalán azt írta, a rendkívüli időjárási helyzetre a szociális rendszer felkészült. Senkinek sem kell az utcán aludnia. Éjszaka a Magyar Máltai Szeretetszolgálat csapatával krízisautóval helyezték biztonságba az utcán tartózkodó hajléktalan embereket. Országosan működnek a diszpécserszolgálatokhoz rendelt, megyénként megszervezett krízisautó-szolgálatok. Ha veszélyben lévő embert látnak, hívják a diszpécserszolgálatokat – írta..

sajtótájékoztatón pedig közölte, minden intézményben menedéket, segítséget és ellátást tudnak kapni a hideg miatt bajba jutott honfitársain. Hozzátette, hogy a hajléktalanellátásban rendelkezésre állnak férőhelyek: 83 százalékos az ellátók jelenlegi kihasználtsága.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük