Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Volt már covidos? Súlyos, ami kiderült


Brit tudósok legújabb kutatása szerint még az enyhe Covid–19-fertőzés is növelheti az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát. A kutatásban résztvevők fele átesett már valamikor Covid–19-fertőzésen, fele nem – a kutatók elemezték a vérmintáikat, és felmérték az agy egészségi állapotát is.

Azt találták, hogy a Covid–19-en átesetteknél az agy biomarkerei megváltoztak, és arra lehet belőlük következtetni, hogy nagyobb az Alzheimer-kór kockázata. Korábban is voltak már tanulmányok, amelyek erre az eredményre jutottak. A mostani kutatás a Covid–19-fertőzés és a megnövekedett Alzheimer-kór közötti ok-okozati összefüggést nem bizonyított.

express.co.uk


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük