Brit tudósok legújabb kutatása szerint még az enyhe Covid–19-fertőzés is növelheti az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát. A kutatásban résztvevők fele átesett már valamikor Covid–19-fertőzésen, fele nem – a kutatók elemezték a vérmintáikat, és felmérték az agy egészségi állapotát is.
Azt találták, hogy a Covid–19-en átesetteknél az agy biomarkerei megváltoztak, és arra lehet belőlük következtetni, hogy nagyobb az Alzheimer-kór kockázata. Korábban is voltak már tanulmányok, amelyek erre az eredményre jutottak. A mostani kutatás a Covid–19-fertőzés és a megnövekedett Alzheimer-kór közötti ok-okozati összefüggést nem bizonyított.