
Vásárosnamény – A Vásárosnaményi Görögkatolikus Egyházközséget dr. Keresztes Szilárd megyéspüspök alapította meg 2005-ben. A város központjában kapott telekre Telepóczki Miklós építészmérnök 2008-ban elkészítette a templom, parókia és közösségi ház engedélyezési terveit. A némileg módosított terveket Kocsis Fülöp érsek-metropolita 2010-ben hagyta jóvá. Először megépült a parókia a közösségi terekkel, majd 2011-ben kezdődött a templom építése az alapozással. A betonba öntött alaprajz után az építkezés most, négy év után folytatódott a szerkezetépítéssel. Közbeszerzés alapján a templomépítés II. ütemére a B. Ép. Szolg Kft-vel kötött szerződést a Hajdúdorogi Egyházmegye nettó 19,4 millió forint értékben, ahol a műszaki ellenőri feladatokat Toldi István végezte. A II. ütem része a templom felmenő szerkezetének vasbeton építési, falazási és tetőszerkezet építési munkáit tartalmazta.
Az egyházközség szeretettel várja a Szent Demeter templom továbbépítéséhez szükséges felajánlásokat személyesen Demkó István parókusnál. (Vásárosnamény, Tamási Áron utca 5., tel: 45/470 398; OTP Bank 11747065-20105358)
[slideshow_deploy id=’93063′]