Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Sokakat érintő bejelentést tett a kormány: íme a változás


12 millióról 18 millió forintra emelkedett az alanyi adómentesség választására jogosító értékhatár, így a kormány a hazai kis- és középvállalkozások támogatására tett új lépést – tájékoztatta Palóc André, a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

forrás: Getty Images Hungary

A szóvivő elmondta, hogy február 28-ig több mint 800 ezer érintett választhatja a lehetőséget, és már sokan nyilatkoztak is arról, hogy élni kívánnak vele. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal segít az adminisztrációs folyamatokban, és szoros kapcsolatban áll az egyéni vállalkozókkal, könyvelőkkel.

Azok is kihasználhatják ezt a lehetőséget, akik januárban már állítottak ki számlát.

Palóc André jelezte, hogy a döntés a nagyobb éves forgalmat tervező vállalkozásokat segíti, ugyanis az új, 18 millió forintos határ a kamara korábbi kérésétől eltérően egyszerre emelkedett 50%-kal, nem pedig két lépésben. Az érintettek közé tartoznak a különböző szolgáltatásokat nyújtó egyéni vállalkozások, például a kisboltok, kozmetikusok, fodrászok, cipészek és kispékségek.

A műsorban beszélt arról is, hogy az élelmiszerár-infláció miatt a minisztérium újabb árstopok bevezetését fontolgatja, és már tárgyalásokat folytattak az üzletláncok vezetőivel. Palóc André elmondta, hogy miután Nagy Márton miniszter a közösségi oldalán jelezte az árstop lehetőségét, több áruházlánc is reagált, és jelentősen csökkentette egyes alapvető élelmiszerek árát, mint például a tojásét és a tejét.

A szóvivő hozzáfűzte: az online pénztárgépek adatainak alapján január végén és február elején látható némi árkorrekció, ami az inflációs hatások enyhülését jelzi. Hangsúlyozta, hogy az árstop egy eszközként szolgál, de más megoldások is rendelkezésre állnak, mint például az árfigyelő rendszerek.

Palóc André kiemelte, hogy a kormány célja, hogy védelmet nyújtson a családoknak az inflációval szemben, és az árstop szükségessége a gazdasági helyzettől függően változhat. Az élelmiszerárakat befolyásolhatják időjárási és egyéb hatások is, mint például a hőhullámok vagy a madárinfluenza, amelyek a tej- és tojásárakat is érinthetik.

Arra a kérdésre, hogy milyen mértékű élelmiszer-inflációra lehet számítani, Palóc André megerősítette: az infláció csökkenő pályára állt, és az év hátralévő részében már az árcsökkenés lesz jellemző.


2 comments

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük