Maga a rendszer nagyon egyszerűen, és gyorsan működik, Az okostelefonra a MOHU honlapjáról egyszerűen letölthető alkalmazásnak köszönhetően a visszaváltó automatákba bedobott palackok után járó visszatérítést közvetlenül a bankszámlánkra is kérhetjük.
Csakhogy időközben megjelentek olyan csalók, akik megpróbálnak visszaélni a visszaváltó automaták használatával.
Erre az egyik példa, amikor hamis QR-kóddal igyekeznek átverni azokat, akik jótékonysági célokra ajánlotték fel a visszaváltott palackok árát.
Azonban nem ez az egyetlen módszer, amivel ügyeskednek az automatáknál, igaz ez a módszer Magyarországon még nem terjedt el. Ugyanakkor külföldön már nagy sikerrel verik át az automatákat úgy, hogy
egy visszaváltható palackot dugnak a vonalkód olvasó alá, majd miután leolvasta a kódot, és elindul a futószalag, egy olyan flakont tesznek be, amin nincs is visszaváltható jelzés.
Miután ugyanis a futószalag elindult, a gép már nem dobja vissza a rossz palackot. Ezzel a módszerrel palackok ezreit tudják a csalók pénzzé tenni – írja a Promotions.
Ami biztos, hogy a környezettudatos életmód egyre inkább előtérbe kerül, és az újrahasznosítás az egyik legfontosabb módja annak, hogy csökkentsük ökológiai lábnyomunkat. Az PET-palack és üvegvisszaváltás ebben kiemelkedő szerepet játszik, hiszen az üvegek újrahasznosítása a környezettudatosság mellett jelentős mértékben hozzájárul a kommunális hulladék mennyiségének csökkentéséhez.
Magyarországon naponta négyszázezer palackot váltanak vissza mintegy háromezer automatán keresztül.