
Címlapkép: MTI/Kovács Tamás
Szijjártó elmondta, hogy mind a Szputnyik, mind a Sinopharm szállítói teljesítették azokat a szerződéseket, amelyeket korábban megkötöttünk. Az ATV azt kérdezte a minisztertől, hogy abban az 5 milliós vakcinaszállítmányban, amit még a meglévő 10 millión felül megrendelt a kormány, nyugati oltóanyagok lesznek-e, például Pfizer, vagy keletiek, Szputnyik és Sinopharm.
Az ATV Híradót a már meglévő, rendelkezésre álló 10 millió vakcináról az Operatív törzs úgy tájékoztatta, hogy annak 80 százaléka nyugati.
Szijjártó Péter a televízió kérdésére azt mondta, hogy a jelenlegi tárgyalásaik a Szputnyik gyártását felügyelő orosz közvetlen állami befektetési alappal, illetőleg a Sinopharmmal arra korlátozódnak, hogy a leendő nemzeti oltóanyaggyárban e két oltóanyag licenc alapján gyárthassunk.
De szállításról nincsen tárgyalás, a következő szállítmányon keleti vakcina egyáltalán nem lesz
– jelentette ki.
Az ATV azt is megkérdezte a minisztertől, hogy elrendeli-e a Külgazdasági és Külügyminisztériumban a harmadik oltást. Szijjártó így felelt: “Ami a kötelező oltást illeti a minisztériumban – ez megmondom őszintén, számomra természetes volt már korábban is, hogy mindenki, aki ebben a minisztériumban dolgozik, beoltatja magát. Arra is tekintettel, hogyha valahol, akkor itt mi folyamatosan találkozunk emberekkel, nemcsak Magyarországról, hanem külföldről is.”
SZIJJÁRTÓ AZT VÁLASZOLTA, HOGY KÖTELEZŐVÉ TETTÉK A TELJES IMMUNIZÁLÁST, AZAZ A MÁSODIK OLTÁS FELVÉTELÉT (A JAMSSEN ESETÉN CSAK EGYET.
A harmadik oltásra vonatkozó szabályozást egyelőre nem rendeltek el a Külgazdasági és Külügyminisztériumban – mondta Szijjártó, aki saját bevallása szerint két Szputnyik oltást kapott.
Megkérdezték, hogy a kormány is bevezeti-e a kötelező oltást, akárcsak Ausztria. Szijjártó szerint ez állandó téma, de egyelőre marad a jelenlegi szabályozás, azaz a munkaadónak kell döntenie. További lépéseket most nem tervez a kormány.