Közzétette - Kategória - Egészség- és életmód tippek - Házi praktikák, Életmód és Egészség tippek

Ezek a mozgás pozitív hatásai


42511536 – sporty young women at the gym doing pilates workout on a mat, fitness and healthy lifestyle concept

Miért is jó a mozgás? Azt tudjuk, hogy nélkülözhetetlen, és hogy egészségügyi problémák végtelen sorával jár a hiánya. Íme egy összefoglaló arról, hogy mi mindenre kiváló gyógymód, és mi mindenben segít.

Fokozza a dopamin termelést
A dopamin egy különleges boldogsághormon, aminek képződése elégedettséggel, nyugodtsággal tölt el. Az edzés bizonyítottan az egyik legjobb módszer arra, hogy fokozd az agyban a dopamin termelődését. Edzés=Boldogság!

Tréning az önbizalomnak is
Arra gondoltál már, hogy mozgás közben nem csak magadat, de önbizalmadat is erősíted? Eléred az áhított súlyt, feszesebb, izmosabb lesz a tested és ha jól érzed magad a bőrödben, az másoknak is feltűnik.

Csökkenti a szorongást és a depressziót
Több kutatás is alátámasztja, hogy a rendszeres mozgás kedvezően hat a hangulatra, csökkenti és idővel megszüntetni a szorongás és depresszió tüneteit is.

  • Stresszpajzs

Ha nem vagy jó kondiban, akkor bizony a tested kevésbé ellenálló a stresszel szemben is. A kezdő sportolók teste a mozgást pozitív stresszként éli meg eleinte, de ahogy kialakul egy állandó kondíció, kívül-belül védve leszel a stressztől.

  • Kreatív impulzusok

Egy frissítő edzés után mozognak legjobban az agykerekek, ami nem is csoda, hiszen a sportolás közben megnövekedett oxigén ellátás hozzájárul a gondolatok szabad áramlásához is.

  • Több jut nyaralásra

Számos tanulmány támasztja alá, hogy a rendszeresen sportoló munkavállalók produktívabbak a mozgásszegény életmódot folytató társaikkal szemben, sőt mi több, kevesebb betegszabadságot vesznek ki, hiszen megerősödött immunrendszerük ellenállóbb a betegségekkel szemben is.

  • Emlékezz!

A mozgás memóriára gyakorolt pozitív befolyása hasonló okokra vezethető vissza, mint a kognitív leépülés lassulását okozó tényezők. Egy memóriára irányuló kutatás szerint a rendszeres mozgásnak nem csak megelőző szerepe van, de a már bekövetkezett memóriaromlást is sikerrel kezeli.

  • Gyógyszer a függőségre

A mozgás közben képződő dopamin teljes mértékben helyettesíti a káros szenvedélyekhez kötött boldogságérzetet, így a romboló szokásokat sikerrel válthatja fel az egészséges életmód és a mozgás.

  • Asztma ellen

A sportolás erősíti a tüdőt és a hörgőket, így segít az asztma kialakulásának megelőzésében és a diagnosztizált asztma tüneteit is csillapítja.

  • Állítsd helyre vérnyomásod

Mozgás közben a vénák és erek is tréningeznek: kitágulnak-összehúzódnak. Napi fél óra mozgás bizonyítottan segít a magas vérnyomás kezelésében, így csökken a stroke és szívinfarktus kialakulásának esélye.

Forrás: Napidoktor.hu