Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Bombafenyegetés miatt riasztották a Magyar Honvédség vadászgépeit


Bombafenyegetés miatt szálltak fel a Gripenek. Egy Szentpétervárról Belgrádba tartó A-319-es utasszállító repülőgép miatt riasztották a Magyar Honvédség légvédelmi készültséget ellátó Gripenjeit április 8-án, a kora délutáni órákban.

A nyitóképen: magyar Gripen vadászrepülőgép (MTI/Ujvári Sándor)

A gép bombafenyegetést jelzett a polgári légiirányítás felé,
EZÉRT A NATO DÉLI EGYESÍTETT LÉGI HADMŰVELETI KÖZPONTJA RIASZTOTTA A MAGYAR HONVÉDSÉG VADÁSZGÉPEIT, AMELYEK A FELSZÁLLÁST KÖVETŐEN A SZERB A-319-ES REPÜLŐGÉPET KIKÍSÉRTÉK A MAGYAR LÉGTÉRBŐL.
A Gripenek ezt követően visszatértek a kecskeméti bázisra.