Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

A magyaroknak sem kell bajlódni a közigazgatási ügyintézéssel: itt az új uniós digitális ügyintézés


Magyarországról is biztosított lesz a teljes mértékben digitális uniós közigazgatási ügyintézés, az elektronikus azonosítás és a digitális aláírás az Evrotrust eID egységes azonosítási rendszerének köszönhetően, amely már átment az uniós tagállamok értékelésén. A rendszer újdonsága, hogy immár nemcsak magánszemélyek, hanem vállalatok is használhatják hivatalos és közigazgatási ügyeik intézésére az egész Unióban. Az Európai Bizottság az eIDAS szabályozás alapján ellenőrizte a platform uniós használatát, ezzel hamarosan minden tagállam számára elérhető lesz.

Az Európai Bizottság jóváhagyási folyamata hamarosan lehetővé teszi, hogy az Evrotrust eID rendszerének segítségével az EU-s vállalatok és magánszemélyek digitálisan hozzáférjenek mind saját országuk, mind pedig az egész Európai Unió közigazgatási szolgáltatásaihoz, beleértve az egészségügyet, a szociális támogatásokat, az oktatást, az adózást, a nyugdíjat, illetve a munkaügyeket. Újdonság, hogy ezzel a rendszerrel – az Unióban elfogadott egységes digitális azonosításnak köszönhetően – a magyar vállalkozások is digitálisan és biztonságosan tudnak ügyet intézni és szolgáltatást nyújtani nemzetközi ügyfeleik részére, mivel a hazai és külföldi cégek részére egységes, gyors és egyszerű folyamatot kínál a szerződések aláírásához, miközben lehetőséget biztosít az ügyfél azonosításának ellenőrzésére. Ez a változás új lehetőségeket nyit a zökkenőmentes nemzetközi terjeszkedéshez.

Az év elején az Evrotrust 2,5 millió eurós tőkebefektetést kapott a Bulgáriai Fejlesztési Banktól, hogy támogassa nemzetközi terjeszkedését és belépését a külföldi piacokra – többek között Magyarországra – ezzel vezető szerepet vállalva a közép- és kelet-európai startup szférában. A cégnek több mint 1 millió nemzetközi felhasználója van, és több mint 100 üzleti ügyfele, köztük 15 nagy banki intézmény. Az eID rendszer üzleti ügyfelei között szerepel a Mastercard, az Allianz, a DocuSign, az UniCredit Bulbank, a Raiffeisen Bank, a KBC Bank, a SoftServe, az EPAM, a Sutherland és a TELUS International.

“Büszkék vagyunk arra, hogy az eIDAS szabályozás alapján az Európai Unió is biztonságosnak találta a szolgáltatásaink használatát, így az egész Unióban megkönnyítjük a biztonságos ügyintézést a távoli azonosítási és elektronikus aláírási technológiánk segítségével. A magyar piac nagyon fontos szerepet játszik nemzetközi terjeszkedésünkben, és biztosak vagyunk abban, hogy platformunk megfelel a piaci igényeknek a gyors, kényelmes és biztonságos azonosítási folyamatot illetően”– mondta prof. George Dimitrov, az Evrotrust Igazgatótanácsának elnöke.

Az Evrotrust előzetes uniós eljárása magában foglalta az összes európai tagállam felülvizsgálatát és értékelését az eIDAS-megfelelőség alapján. A kiterjedt eljárás több mint 6 hónapig tartott, és ennek eredményeként az Evrotrust elektronikus azonosítási rendszere bizonyította, hogy képes ellátni a magas biztonsági igényeket is.

2022-ben az Evrotrustot a Deloitte az egyik leggyorsabban növekvő közép-európai tech startupként ismerte el, 958%-os növekedési rátával.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük