Közzétette - Kategória - Vásárosnamény hírei, Vásárosnaményi Krónikák, Vezér cikkek

„A beregi iskolákban nincs helye a drognak!” – Kábítószerügyi Egyeztető Fórumot tartottak Vásárosnaményban


Az Országgyűlés által 80/2013. (X. 16.) OGY határozattal elfogadott Nemzeti Drogellenes Stratégiában elfogadott elveket, feladatokat és célkitűzéseket figyelembe véve Vásárosnamény Város Önkormányzata több helyi szervvel és szervezetekkel együttműködve megalakította a Vásárosnaményi Kábítószerügyi Egyeztető Fórumot, amely a megalakulásától kezdve végzi tanácsadó és egyeztető munkáját.

A mostani tanácskozáson Vásárosnamény Város Önkormányzata képviseletében Szalainé Biró Katalin alpolgármester KEF elnök, Filep Sándor polgármester KEF társelnök, Feketéné dr. Lázár Emese aljegyző, dr. Fórizs Erzsébet önkormányzati osztályvezető, Szabóné Széles Erzsébet KEF koordinátor, Árokszállásiné Juha Valéria a Szabolcs-Szatmár- Bereg Vármegyei Kormányhivatal Vásárosnaményi Járási Hivatalától, Zsoldos András a Kisvárdai Tankerületi Központ képviseletében, Nagy Tünde a BEREGTÖT KFI részéről, Sziklainé Juhász Anikó a Védőnői Szolgálattól, Szabó József KEF szakmai elnök a Vásárosnaményi Rendőrkapitányságról, valamint Márta Vivien és Veres-Szabó Anett a Vásárosnaményi Egészségfejlesztési Iroda képviseletében beszélték át a jövőbeni teendőket a Városháza nagytermében.

A KEF általános célkitűzése az egészséges élet feltételeinek kialakítása, az egészségi állapot fenntartása és lehető legteljesebb helyreállítása érdekében a helyi közösség aktív szerepvállalásának erősítése. Együttműködés erősítése a családon (szülők-gyermekek-különböző generációk), a kortárs csoporton és az iskolán (pedagógusok-diákok-iskolai egészségügyi szolgálat) belül, továbbá a területen működő különböző közösségek és intézmények között. Feladatait tekintve a megelőzés, kezelés, ellátás visszaszorításáért dolgoznak.

A városban a káros szenvedélyek – különösen a kábítószerek tiltott fogyasztása – elleni egységes fellépés koordinálását,stratégiai célokat szolgáló megelőzési tevékenységek megszervezését és összehangolását, a veszélyeztetett, sérülékeny személyek és csoportok számára biztosítja a célzott megelőző beavatkozás igénybevételének lehetőségét, a függőnek nem minősülő, de problémás kábítószer-használat jeleit mutató személyek számára biztosítja a megelőzés, a szakszerű beavatkozás, illetve kezelés igénybevételének lehetőségét, továbbá támogatja a családtagokat és a hozzátartozókat, családok problémáinak észlelését, kezelését elősegítő komplex családgondozási szolgálatok és szolgáltatások elérhetővé tételét, támogatja az intézmények szocializációs feladatainak hatékonyabb ellátását szolgáló folyamatokat.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük