Közzétette - Kategória - 40 éves Vásárosnamény, Vásárosnamény hírei, Vásárosnaményi Krónikák, Vezér cikkek

Vásárosnaményból rajtolt el Európa egyik legrangosabb, egynapos országúti kerékpárversenye

V4 Special Series Vásárosnamény-Ibrany kerékpárverseny a Bereg szívébenVásárosnamény – Két versennyel zárult idén a hazai V4-es kerékpáros szezon, melynek mindkét rajtja az 40 éves várossá avatását ünneplő Bereg szívéből indult útjára. Az Európa-szerte neves Visegrad 4 Special Series nevet viselő viadal UCI 1.2-es besorolású verseny, ahol összességében 335 kilométer tekert a mezőny. Az első napon Nyíregyházáig 163,8 kilométert, majd másnap Ibrányig 171,4 kilométert tekert a mezőny. A versenyeken rengeteg pontot gyűjtöttek a hazai versenyzők, különösen Pelikán János, aki szombaton második helyezést ért el, vasárnap viszont elsőként ért célba. A Bereg szívéből 11 óra 50 perckor rajtoló verseny az egyik legrangosabb egynapos országúti kerékpárverseny, amely egyben a 2019-es V4 kerékpáros sorozat utolsó állomása is volt. A versenyzők a rajt után Ilk, Gemzse, Szabolcsbáka, Anarcs, Kisvárda, Kemecse, Vasmegyer, Tiszarád, Nagyhalász, Nyíregyháza-Sóstóhegy, Nyíregyháza, Nyírtelek, Rakamaz, Tímár, Szabolcs, Balsa, Gávavencsellő és Paszab érintése után érkeztek Ibrányba, ahol négy kört tettek még meg a célba érkezés előtt. A győzelmet egy fantasztikus szökés végén Pelikán János (Pannon Cycling Team) szerezte meg, ezzel 40 UCI világranglista pontot gyűjtve. Természetesen, ezúttal is külön trikót ölthettek magukra a V4-es országok legjobb versenyzői, így Pelikán János és Ludek Lichnovsky mellett ezúttal is Kamil Malecki és Patrik Tybor. Ibrányban a két verseny összetett győztesét is kihirdették, aki Pelikán János lett. A verseny díszvendége az olasz kerékpáros legenda, Andrea Taffi volt, aki azonban nemcsak jelenlétével népszerűsítette a kerékpársportot. Az idei V4-es kerékpáros szezon ezzel véget ért, legközelebb 2020. április 18-án állnak rajthoz hazánkban versenyzők a Visegrád 4 Kerékpárverseny (Visegrad 4 Bicícle Race) magyarországi szakaszán.