Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Tudományok Konferenciája a Debreceni Egyetemen


Tudományok Konferenciája a Debreceni Egyetemen

Fotók: unideb.hu

Debrecen – A Debreceni Akadémiai Bizottság Székháza adott otthont 2019. március 21-én a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja, a Kocka Kör Tehetséggondozó Kulturális Egyesület és a K+F Stúdió Kft. szervezésében megrendezett IV. Nemzetközi Interdiszciplináris Konferenciának. A rendezvény immár negyedik alkalommal biztosított szakmaközi fórumot a hazai és nemzetközi tudományos közélet számára. A hazai előadók mellett nagy számban képviseltették magukat a külföldi hallgatók is, bemutatva tudományos eredményeiket. A konferencia idén a Humán élet a Földön kívül, a Jövő társadalma, a Pénz nélküli világ és a Mesterséges intelligencia témák köré szerveződött.
A plenáris ülést Dr. Mező Ferenc (a Kocka Kör elnöke) nyitotta meg. Dr. Varga Zsolt (a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának vezetője) köszöntőjében kiemelte, saját ismereteink megosztása mellett törekedjünk arra, hogy mások előadásaiból ihletet merítve lépjünk új utakra kutatásainkban. A plenáris ülés zárásaként, Mándy Zsuzsa (az egyetem Tudományos Igazgatóságának munkatársa) a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Program (DETEP) célkitűzéseit, eredményeit ismertette. Előadásában kiemelte, hogy az egyetem külföldi hallgatói évről évre, egyre nagyobb létszámban kapcsolódnak be az egyetemen folyó kutatásokba a tehetséggondozó programok révén.
A konferencián kimagaslóan magas előadói számmal, 120 tudományos előadást hallgathattunk meg a tudomány szerteágazó területeiről, például, egészséges életmód, tehetséggondozás, oktatás, informatika témákban. Az angol nyelvű előadásokat összefogó Interdisciplinary II. csoportban szekcióvezetőként, az Adatok/Data csoportban szekcióvezetőként és egyben előadóként járultam hozzá a konferenciához. Előadásomban, két kutatótársammal, Fehér Virággal és Oláh Barnabással, napjaink egyik kulcsfontosságú témáját, az adatvédelmet, az adatvédelmi tudatosságot vizsgáltuk, kiemelten a középiskolások, egyetemisták vonatkozásában. A grafikonok, mérési eredmények rengetegében rávilágítottunk arra, hogy az online jelenlét nem egyenlő azzal, hogy mindenhol, minden adatunkat megosztjuk, különösen igaz ez a közösségi oldalakra.
A konferencián, a Kocka Kör gondozásában megjelenő, három új folyóiratot is bemutattunk: OxIPO, Lélektan-és hadviselés és Mesterséges intelligencia. A folyóiratok periodikus megjelenéséhez szerkesztőként járulok majd hozzá.
Az konferencián elhangzott előadások prezentációja elérhető a Kocka Kör weboldalán, a www.kockakor.hu címen, ahol a folyóiratokról további információra is szert tehetünk.
Végezetül, szeretnénk megköszönni a konferencia szervezésében résztvevők segítségét, akik hozzájárultak a IV. Nemzetközi Interdiszciplináris Konferencia sikeréhez:
Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja (DETEP), Debreceni Református Hittudományi Egyetem, Eszterházy Károly Egyetem, K+F Stúdió Kft., Milton Friedman Egyetem, MTA Miskolci Akadémiai Bizottság Pszichológiai Szakbizottság, MTA Debreceni Akadémiai Bizottság, Professzorok az Európai Magyarországért Egyesület. Külföldi társszervező intézmények: Trnava University in Trnava, Faculty of Education (Szlovákia), Partiumi Keresztény Egyetem (Románia), Babes Bolyai University (Románia), Újvidéki Egyetem, Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar (Szerbia), Digital Forensic Pro (Csehország).

Roskó Tibor
PhD hallgató
Debreceni Egyetem


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük