Közzétette - Kategória - Vásárosnamény hírei, Vásárosnaményi Krónikák, Vezér cikkek

Több száz gyerek ismerhette meg a Bereg „szenzációs örökségét” a Beregi Múzeumban


Több száz gyerek ismerhette meg a Bereg „szenzációs örökségét” a Beregi Múzeumban

Vásárosnamény – Immár tizenkettedik alkalommal kerül megrendezésre a Múzeumok Őszi Fesztiválja 2018. október 1. és november 11. között az ország 82 településén közel 1700 programmal várja a nagyközönséget. A fesztivál idei jelmondata a kulturális örökség európai évéhez kapcsolódóan: „Szenzációs örökségünk!” 

A 2018-as évet Magyarország Kormánya a Családok évének nyilvánította, így a Múzeumok Őszi Fesztiválja 2018-ban ehhez is kapcsolódni kíván. A fesztivál egész ideje alatt arra szeretnék inspirálni a múzeumokat, hogy hiteles válaszokat adjanak a kérdésre: milyen speciális élményekkel lehet elősegíteni a minőségi szabadidő családi körben és múzeumi környezetben való eltöltését. Hozzájárulva ezzel a meglazult családi kötelékek megerősítéséhez, a szülői minták formálása révén pedig a múzeumi szocializációhoz.

A hagyományteremtő céllal elindított, és mára a múzeumok egyik legjelentősebb országos eseményévé vált rendezvénysorozathoz csatlakozott idén is Beregi Múzeum. Az országos programsorozat egyik állomásaként idén az elfeledett mesterségek nyomában jár majd, ahol egyebek mellett a járomfaragó, kosárfonó, teknővájó vagy épp a vékakészítő régi hagyományaival ismerkedhetnek meg a látogatók.

Az országos programsorozathoz idén is csatlakozik a Beregi Múzeum, melyben elmúlt két hétben 13 általános és középiskolai osztály fedezte fel a Tomcsányi-kastély pincéjében található,, egyedülálló kerámia-gyűjteményt. A,,derekas fazekas,, címet viselő foglalkozáson diákok nemcsak a fazekakat, szilkéket és csuprokat ismerték meg kívülről-belülről, hanem a fazekas mesterség minden csínját-bínját is. Játékos feladatokkal, izgalmas kérdésekkel segítették a tanulókat a cserépedények megannyi fajtájának és a Kerámia-látványraktárnak a feltérképezésében. Az alkotás sem maradt ki: agyagból készült domborművek születtek a kezek alatt.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük