Netes eladók személyi és banki adatait próbálják trükkösen megszerezni a csalók: az eladás befejezéséhez küldött link egy kamu oldalra irányítja az érintetteket, ahol be kéne pötyögniük az e-bankos jelszavukat.
Szinte nem telik el úgy nap, hogy ne kelljen valamilyen netes csalásról beszámolnunk. Legutóbb például arról írtunk, hogy az ajándékkártyák kínálnak újabb terepet a trükkös átverések számára. Ám miközben ezeknél a bűnözők leginkább a luxusmárkákra specializálódnak, az Információk eladókról és csalókról nevet viselő Facebook-csoport hozzászólói szerint a csalók most a kis tételű netes eladókra próbálnak rárepülni.
Nem szűnnek a trükkös átverések
Az egyik eladó tette közzé a csoportban azt a beszélgetését, amelyben a vevő azt kérte tőle, hogy e-mailben küldje el neki a hirdetés linkjét. Az ismeretlen arra hivatkozott, hogy a közösségi oldalon elmosódva látja a képeket. Az eladó azonban nem küldött neki linket, mert szerinte éppen a vevő linkel.
Megpróbálják megszerezni az e-mailcímed, hogy az arra érkező jelszómódosítókat használhassák
– vélekedett az egyik kommentelő, akivel elmondása szerint a nap 24 órájában folyamatosan próbálkoznak a csalók.
Nagyon vigyázzatok! Feltettem eladásra egy fehér cipőt. Kb. 15 perc alatt 12-en írták nekem, hogy postát, mindent fizetnek, csak adjam meg a telószámot, e-mailcímet, lakcímet
– figyelmeztetett egy másik hozzászóló.
És ezzel még nincs vége. Egy harmadik eladó is csalást gyanít egyes vevői magatartása mögött.
Üzenetben kaptam valami linket az eladás befejezéséhez, hogy fogadhassam a vételárat, ami valami kamu oldalra vitt, ahol az e-bank belépési adatokat kellett volna megadni
– írta.
Szerencsére neki több esze volt annál, hogy ezt megtegye, de valószínűleg sokan belesétálnak a csalók csapdájába. Érdemes ezért élni a gyanúperrel, és inkább elesni néhány száz forintnyi bevételtől, mintsem hogy a jóval nagyobb banki megtakarításunk lássa kárát.