Közzétette - Kategória - Nyírség hírei, Regionális hírek, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye krónikája, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei bünügyi krónikái, Vezér cikkek

Rendőrségi évértékelő: Kevesebb betörés és baleset volt tavaly, a megyében


Rendőrségi évértékelő (16)

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság előző évét értékelte dr. Balogh János, műveleti országos rendőrfőkapitány-helyettes és Farkas József, megyei főkapitány a szervezet évértékelő értekezletén. A megyében folytatódott az évek óta tartó csökkenő tendencia három, a lakosság szempontjából fontos területen, tovább javult a nyomozáseredményességi mutató, de a bűncselekményekkel okozott anyagi kár megtérülési aránya 2015-ben az országból ebben a megyében volt a legmagasabb. Évértékelő értekezleten foglalták össze a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság vezetői a szervezet 2015-ben elért eredményeit. Az értekezlet elöljárója, dr. Balogh János vezérőrnagy kiváló, kivételes színvonalúnak értékelte a főkapitányság elmúlt évi tevékenységét. Farkas József rendőr dandártábornok arról számolt be, hogy bár a megye rendőri szervei által regisztrált bűncselekmények száma, így az állományra háruló munkateher megnőtt, de ezt három, csalással és magánokirat-hamisítással összefüggő ügy generálta, melyekben több ezer rendbeli bűncselekmény valósult meg. A leglényegesebb azonban, hogy az évek óta csökkenő tendencia folytatódott három rendkívül fontos, a lakosság biztonságérzetére kiható területen: a megyében elkövetett, a közterületen megvalósult és a kiemelten kezelt bűncselekmények számában.

A kedvező trend mellett tovább javult a nyomozáseredményességi mutató, amivel a főkapitányság országosan az első helyre került. 2015-ben összesen három szándékos, befejezett emberölést és három emberölés-kísérletet regisztráltak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, míg a nyomozáseredményességi mutató ezen a területen 100 százalék volt.

Farkas József rendőr dandártábornok, megyei főkapitány azt mondta, a legfontosabb célkitűzésük, hogy megelőzzék a jogsértéseket. Hozzátette, ebben nagyon fontos a közterületi, rendőri jelenlét, az a 24 órás lefedettség, amelyet folyamatosan igyekeztek biztosítani mindenhol.

A dandártábornok kiemelte, lényegesek a gyalogos szolgálatok, hiszen fontos, hogy ne csak elsuhanó rendőrkocsikat lássanak az emberek, hanem intézkedő, segítő, együttműködő rendőröket is. A megyei főkapitány kiemelte azt a 100 százalékos nyomozáseredményességet, amit az egyes bűncselekményeken belül, például az emberölésnél sikerült elérniük. Elmondta, nemcsak olyan cselekményeket derítettek fel, ami a tavalyi esztendőben volt Fehérgyarmaton vagy Baktalórántházán, hanem a Nemzeti Nyomozóirodával közös munkájuk eredménye, hogy 18 év után kattant bilincs egy emberölés gyanúsítottjának a kezén.

A személyi állomány tevékenysége kapcsán azt mondta a megyei főkapitány, hogy közel 70 százalékos nyomozáseredményességgel dolgoznak, amely országosan is első, példaértékű. Hozzátette, nehéz lesz ezt a szintet tartani, esetleg túlteljesíteni, de megtesznek mindent a lakosok biztonsága érdekében. A megyében a hivatásos állomány, a közalkalmazottak, vagyis a munkavállalók száma 3190 fő, mindig jellemző egy jelentős fluktuáció. Farkas József kifejtette, a hivatásos állományt érintette az elmúlt év közepétől indult életpályamodell, amelynek egyik pillére, az anyagi erőforrások, amelyek lényegesen kedvezőbb feltételeket biztosítottak a dolgozók számára. Megváltak viszont több olyan kollégától, akikről úgy gondolta a főkapitány, hogy nem a testületben van a helyük. Farkas József azt mondta, tisztakezű, becsületes, törvénytisztelő és törvényt védő rendőrökre van szükség.
Kiemelkedő szakmai teljesítményük elismeréseként a megyéből három rendőr vehetett át jutalmat az évértékelő értekezleten.

[slideshow_deploy id=’97548′]


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük