Érdemes tájékozódni arról, hogy melyek az új csalási technikák. Az elmúlt időszakban nagyon sok cikk lát napvilágot arról, hogy a digitális térben, az online platformokon bizony rettenetesen könnyen bajba kerülhetünk, csak pár kattintás, és már pácban is vagyunk, ha nem figyelünk. Sokszor pedig olyan helyről leselkedik ránk a veszély, a fenyegetés, ahonnan abszolút nem nem számíthatunk rá. Korábban a Facebook esetében is meglepetésként érte a felhasználókat, hogy már a Marketplace-n is feltűntek azok, akik át akarnak verni minket. Sokat lehetett olvasni arról Magyarországon is, magyar fórumokon is, hogy a Marketplace-n az eladásra felkínált portékáinknál sokszor már azonnal megjelennek azok,
akik át akarnak ejteni minket.
Vannak fent a közösségi oldalakon ezekről az átverési kísérletekről már kisebb esettanulmányok, amelyeket megnézve/meghallgatva könnyen elejét tudjuk venni, hogy mi is óvatlanul besétáljunk a csapdába:
Mire kell figyelni a legújabb átverési technika esetén?
A Google egyik legkedveltebb szolgáltatása, a Gmail esetén is rengeteg az új technika a csalóknál. Most a Mirror számol be egy újabb esetről, amelyben adathalászók és csalók próbálnak meg átverni minket. Egy új stratégiáról van szó, amely nagyon gyorsan terjed többek között a Gmail-esek körében is.
A csalók Gmail-es fiókokat hoznak létre, cégeknek álcázzák magukat, majd arra kérik a gyanútlan felhasználókat, hogy telepítsék a programjukat. A cikk szerint elsősorban a Gmail-es és az Outlook-os felhasználókat célozzák meg ezzel. A telepítéskor valójában egy Rhadamanthys trójai programot is telepítünk, amely tendenciózusan elkezdi nézni az érzékeny adatainkat. Többek között bejelentkezési információkat gyűjt a felhasználótól.
Figyelnünk kell, különösen akkor, ha az email megfogalmazása is olyan, hogy sürgető hangnemben írnak nekünk. Érdemes először a hivatalos oldalon is bejelentkezni az adott szolgáltatásba, ne azon, amit email-ben kapunk, hiszen ezzel a csalók markába juthatnak könnyen az adataink.
A Rhadamanthy ráadásul különösen veszélyes kártevő, mivel nehezen észlelhető, és sok víruskereső szoftvert is megkerül
De hogy tudunk védekezni, mire kell figyelni gyanús email-ek esetén? Van megoldás: