Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Megvan az első aranyérem! Sors Tamás úszó bajnok lett 100 m pillangón a londoni paralimpián

Sportolóink az ötkarikás játékok után a paralimpián is remekelnek. Az első aranyérmünkre már büszkék is lehetünk.

A számában címvédő és világcsúcstartó Sors Tamás a nyitó napon a legjobb idővel jutott be a 100 méteres pillangóúszás döntőjébe, ahol mindvégig vezette a mezőnyt, és 59.54 másodperces idővel első helyen végzett. Ezzel a paralimpiai csapatunk első érmét köszönhetjük neki. Nem mellesleg négy éve Pekingben világcsúccsal nyert ugyanebben a számban.

A remek eredményt mi sem bizonyítja jobban, minthogy rajta kívül csak a második helyezett ausztrál Matthew Codrey tudott egy percnél jobb időt úszni.

“Szerettem volna világcsúccsal nyerni, persze ezzel együtt örülök az első helynek – mondta az immár kétszeres paralimpiai bajnok. – Jó formában érzem magam, két súly helyett már két rakéta van a lábamon, várom a pénteki százméteres hátúszást.”

Gratulálunk az éremhez! Talán csak az jelenthet némi keserűséget, hogy paralimpiai bajnokaink korántsem kapnak akkora médiavisszhangot, mint amit megérdemelnének.