Közzétette - Kategória - Beregi Sport krónikák, Nyíregyháza, Nyírség hírei, Regionális hírek, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye krónikája

Még mindig nem talált legyőzőre a Nyíregyháza Spartacus

Nyíregyháza - Diósgyőr (3)

A vendégeknél öt olyan játékos kezdett, akik az élvonalbeli keretnek is tagjai. A Szpariból többen is hiányoztak sérülés miatt, így Zoran Kostic, Savo Rakovic és Mohamadou Abdouraman sem játszhatott.

Nyíregyháza Spartacus–DVTK II. 3–1 (1–0)

Városi Stadion, 1500 néző

Jv.: Lovas László (Viczián, Pogonyi)

Nyíregyháza: Ovszijenko – Szokol, Jagodics, Rubus, Törtei – Farkas (Pálinkás 65. p), Zofcák, Ramos, Csorba (Vámos 77. p) – Pölöskey (Kapacina 85. p), Rezes

Vezetőedző: Mátyus János

DVTK II: Egyed – Galambosi, Mahalek, Tamás (Csicsvári 55. p), Kádas, Ternován, Kövér, Németh, Takács, Boros (Icsó 63. p), Bacsa

Az első percek nem hoztak helyzetet, de látszott, hogy a vendégek nem állnak be védekezni. A 10. percben megszerezte a vezetést a Szpari. Csorba Szabolcs tette középre a labdát, Igor Zofcák pedig 14 méterről a kapuba lőtt, 1–0. A gól után beszorult a Diósgyőr, több lehetősége is volt a Nyíregyházának. Majd kijött a szorításból a DVTK, előbb Boros, majd Németh lőtt kapura, de nem volt veszélyes egyik sem. A 20. percben Ternován próbálkozott, Ovszijenko kiütötte a labdát. A 28. percben nagy Szpari ziccer maradt ki, egy formás akció végén Pölöskey lőtt centikkel mellé. Nem sokkal később Pölöskey lőtte középre a labdát, de tisztáztak a védők. A hajrában Ramos lőtt szépen távolról, de Egyed bravúrral védett. Az első félidőben több gól nem esett, vezetett a Szpari. A második játékrész hazai helyzettel indult, Csorba lőtt egy szöglet után fordulásból, de Egyed védett. Az 55. percben viszont egyenlített a DVTK, egy szöglet után Takács fejelt a kapuba, 1–1. A Spartacus viszont azonnal válaszolt! Csorba lőtt a jobb oldalról, a labda kipattant, Rezes László pedig kapura fejelt. Egyed csak a gólvonalon túlról ütötte ki a labdát, 2–1. A 62. percben Bacsa ment el a bal oldalon, de végül sikerült tisztázni, majd Törtei szabadrúgását hárította a vendég kapus. A 76. percben újabb Szpari gól! Rezes László indítása után Pölöskey Péter lépett ki középen, és higgadtan a kapuba gurított, 3–1. Támadásban maradt a Nyíregyháza, Pálinkás nagy lövését ütötte ki a diósgyőri kapus. Több gól nem született, a Nyíregyháza Spartacus ezúttal is győzött.