A tarpai fociakadémia egykori edzőjét pedofil bűncselekményekkel gyanúsították, le is tartóztatták, de később házi őrizetbe került, ahonnan viszont megszökött, most körözi a rendőrség.
Azért szökhetett meg a pedofíliával gyanúsított férfi a házi őrizetből, mert hetekre leállt a rendőrség nyomkövető rendszere – értesült több forrásból a 444.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, az 54 éves, edzőként dolgozó Nemes Lászlót a tarpai fociakadémián sportoló gyerekekkel szembeni szexuális erőszakkal gyanúsítja a rendőrség.
A Beregszászról származó férfi 2022. december 6-tól 2023. november 7-ig letartóztatásban volt, majd a bíróság elrendelte a bűnügyi felügyeletét azzal, hogy a számára kijelölt ingatlant nem hagyhatja el.
Ezt a gyanúsított nem tartotta be, mert 2023. november 19-én ismeretlen helyre távozott, ezért most körözi a rendőrség.
A 444 információi szerint nem váratlan technikai hibát használhatott ki a pedofíliával gyanúsított edző. A lábbilincseknek ideális esetben mindenféle szökési kísérletnél azonnal jelezniük kellene, csakhogy az ehhez szükséges informatikai rendszer ősszel leállt, ugyanis
a lábbilincsek által kibocsátott információkat tároló szerver megtelt, és nem volt aki karbantartsa.
Ez amiatt történhetett, mert a rendszerhez kapcsolódó karbantartási vagy szupportszerződés lejárt, és azt nem újították meg.
A távfelügyeleti rendszert 2013-ban vezettek be Magyarországon, de a lecserélésére 2023-ban új tendert írt ki az Országos Rendőr-főkapitányság. Tavaly júniusban közölte a Communication Technologies Kft., hogy ők nyerték meg a 27 milliárdos keretösszegű tendert. (Ennek a cégnek a neve más ügyből is ismerős letet, mivel részt vett a Pegasus kémszoftver beszerzésében is.)
A 444 úgy tudja, hogy a tender elnyerése ellenére a több mint 11 éves, elavult nyomkövető rendszer cseréje máig nem indult el, ugyanis annak a győztes pályázat ellenére nem adott zöld utat a kormány. Viszont időközben nem volt, aki karbantartsa a régi rendszert.
A távfelügyelet és az általa megfigyelt őrizetesek hetekre gazdátlanok maradtak.
Erről az érintett háziőrizetesek hivatalosan nem tudtak, de feltűnhetett nekik, hogy a lábbilincsük lényegesen lassabban merült (mivel nem küldött adatokat), illetve el is terjedhetett az információ, mivel a bíróságok tudtak a problémáról.
A lap megkeresésére az Országos Rendőr Főkapitányság nem adott egyenes választ az ügyben. Azt ugyanakkor nem tagadták, hogy gond volt a nyomkövető rendszerrel, és azt sem, hogy szökés is történt.