Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Itt a remek alkalom, ha megvédené a hazát – Tovább toboroz a magyar hadsereg, tartalékosokat vár a honvédség


Szeretem, megvédem! – ezzel a mottóval indított toborzó kampányt a Magyar Honvédség a hét területvédelmi ezredhez. Hogy kiket várnak, mi lesz a jelentkezők feladata és milyen juttatások járnak a feladatkörrel, erről beszélgetett Vogyerák Anikó Dr. Drót László, dandártábornokkal, Magyar Honvédség Területvédelmi Erők Parancsnokságának parancsnokával és Havasi Gergővel, a Dombay Miksa 4. területvédelmi ezred szakaszvezetőjével a Spirit Fm Katonadolog című műsorában.

18 és 55 éves kor között bárkit vár a Magyar Honvédség a területvédelmi tartalékos állományába – mondta Dr. Drót László dandártábornok, Magyar Honvédség Területvédelmi Erők Parancsnokságának parancsnoka a Spirit FM Katonadolog című műsorában. A műsorban Havasi Gergő, a Dombay Miksa 4. területvédelmi ezred szakaszvezetője, egyben a kampány reklámarca – azt mondta, hogy munka mellett is elvégezhető a 25 napos alapkiképzés, akár hétvégente. Eddig 1500 fő jelezte, hogy érdeklődik a program iránt és több százan már szerződést is kötöttek. Drót László dandártábornok elmondta: célcsoportokat jelöltek meg, konkrét elképzeléseik vannak arról, kiket várnak a területvédelmi tartalékosok közé.

„Nagyon szeretnénk az egyetemistákat a területvédelmi tartalékos rendszerben aktívan foglalkoztatni, de ide mondhatnám a roma közösséget, illetve a vadászokat is. Elsősorban a hivatásos és a sportvadászokat szeretnénk megszólítani, mert ők már fegyverrel bánnak, tehát ők már tudják, hogy hogyan működik a fegyver, egészségi alkalmasságuk is lehetővé teszi ezt a dolgot, és ez könnyedén összeegyeztethető a katonai kiképzéssel. Az egyetemisták szempontjából pedig sok fiatalra van szükségünk, jól képzett fiatalokra.”

Az alapkiképzésről részletesen Havasi Gergő, a Dombay Miksa 4. területvédelmi ezred szakaszvezetője, egyben a kampány reklámarca beszélt. A kiképzése egy elméleti és egy gyakorlati részből áll. A jelentkezők tanulnak harcászati alapisereteket, lövészetet, robbantást elméletben és gyakorlatban, tereptant, illetve térképészetet. Ezeket ültetik át később a gyakorlatban. Ezen kívül még van fizikai, valamint alaki és öltözködési gyakorlat is.

„Amíg tartalékos állományban vagyunk és várakozunk, egy évente hétnapos kötelező jelenlétet kell teljesítenünk, illetve egy 15 napos szinten tartó képzésen kell részt vennünk, hogy az aktuális behívás esetén naprakészen és készségszinten tudjunk reagálni és válaszolni arra a feladatra, amit kapunk.”

A rendelkezésre állási díj havonta 50 ezer forint, ami évi 600 ezer forintot jelent. Ezen kívül létezik egy úgynevezett ajánlási díj, ami bruttó 500 ezer forint, amit akkor kap valaki, ha ismerőst ajánl a programba. Ezzel a lehetőséggel évente három alkalommal élhet a tartalékos katona. Az egyetemistáknak pályázhatók ösztöndíjak 160 ezer forinttól 300 ezer forintig – akár levelező tagozaton is. Ha valaki tartalékos katonának jelentkezik, minden további nélkül átkerülhet a hivatásos állományba is.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük