Különböző, az elmúlt évtizedek ikonikus épületeinek varászlatos világa elevenedik meg a Beregi Múzeumban most bemutatatott kiállításon, ahol Szabados István grafikus, művésztanár és fafaragó tárlatának közönségszemléjére került sor. A Tus gesztus címet viselő kiállítás kezdetén Baracsi Endre a Szabolcs-Szatmár Bereg Vármegye Értéktár Bizottság elnökének köszöntő szavai hangzottak el, melyet követően Varga János múzeumigazgató mutatta be a művész munkásságát és életútját.
Tussal festett alkotásain elevenednek a Bereg kapujának saját emlékvilága, a Kisvárdán élő és alkotó grafikus képzelete nyomán visszarepítve a szemlélőt egy kis múltidézésre.
Korántsem szokványos ábrázolásról van szó, hiszen minden alkotása, egy a művész keze nyomán életre kelő történet. Szabados István grafikáiban a múlt üzen nekünk. Minden vonás egy darabka idő, amely összeköti a régi és a mai beregi világot. Ha listázni kellene a város legismertebb, ikonikus épületeit, biztosan dobogós lenne a a főtéren elhelyezkedő református templom, a régi Csipke Étterem épülete, vagy épp a gergelyiugornyai Tisza-parton található vendéglátóegységek. Érdekes látványt nyújt emellett még a régi szeszgyár, vásárosnaményi templomok és ikonikos épületek homlokzatainak és formáinak egyvelege, illetve a Máthé-kúria és a Művelődési központ épülete. A rendezvényen Varga János moderálása mellett, számos érdekességet megtudhattunk a képek keletkezéséről, a művész Beregben és Vásárosnaményban töltött idejéről. A kiállítás megnyitó végén az adományozási szerződés ünnepélyes aláírására is sor került, így újabb értékekkel bővült a vásárosnaményi Beregi Múzeum értékeinek száma.