Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Elkészült Magyarország bűnözési térképe – itt most a legveszélyesebb élni


A rendőrség legfrissebb bűnügyi térképe szerint Nógrád megye vezeti a hazai bűnözési statisztikákat 317 bűncselekménnyel 100 ezer lakosra vetítve. A lopások Jász-Nagykun-Szolnok megyében, míg a rablások és autófeltörések Budapesten, főként a belső kerületekben koncentrálódtak – írta a Pénzcentrum.

A december 20. és február 18. közötti időszakban Nógrád megye állt a bűnözési statisztikák élén 317 bűncselekménnyel 100 ezer lakosra vetítve. Az ORFK közlése szerint az adatok tájékoztató jellegűek, nem tartalmazzák a folyamatban lévő nyomozások információit.

A második helyen Jász-Nagykun-Szolnok megye végzett 294 esettel, míg Budapest a harmadik helyre került 290 bűncselekménnyel. A legkedvezőbb mutatókkal Csongrád-Csanád (133), Zala (144) és Hajdú-Bihar megye (152) rendelkezett.

rablások terén Budapest, Heves és Nógrád megye egyaránt 5-5 esettel állt az élen 100 ezer főre vetítve. A lopások számában Jász-Nagykun-Szolnok megye vezetett 79 esettel, ezt követte Budapest 71, majd Heves megye 55 esettel.

Gépjárműlopások tekintetében Bács-Kiskun és Nógrád megye mutatta a legmagasabb arányt (7-7 eset/100 ezer fő).

Az autófeltörések főként Pest, Győr-Moson-Sopron, Somogy és Heves megyében voltak jellemzőek.

A fővárosban a legtöbb gépkocsilopás a Hungária körút és a József körút közötti területen, valamint Dél-Pesten történt. A lakásbetörések elsősorban a pesti belvárosban és a Nyugati pályaudvar környékén koncentrálódtak.

A rendőrségi oldalról több hőtérkép is elérhető a Pénzcentrum cikkében, valamint előfordulási gyakorisági térképek. Ide kattintva tekinthető meg még több térkép.

A szakértők szerint a betörések megelőzésében kulcsfontosságú a megfelelő mechanikai védelem és a riasztórendszerek alkalmazása. Csalami János biztonsági szakértő kiemelte, hogy a betörők előszeretettel választanak olyan ingatlanokat, ahol hiányoznak a vagyonvédelmi eszközök.

kerékpárlopások is jelentős problémát jelentenek, különösen Budapest VIII., XIII. és XI. kerületében. A szakértők szerint a legjobb védekezés a minőségi U-lakatok használata és a kerékpárok regisztrálása a rendőrség bikesafe rendszerében.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük