Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák

Egyre nagyobb a létszámhiány a rendvédelmi szerveknél: jöhet a katonák és rendőrök átvezénylése, erre készül a kormány


A kormányzati szerveknél és a rendvédelemben meglévő létszámhiány elfedésére szolgáló látszatintézkedésnek tartja egy a Blikk által megkérdezett ügyvéd és szakszervezeti vezető a dolgot. Egy törvénymódosítás révén október 1-jétől rendvédelmi szervek hivatásosai átvezényelhetőek kormányzati igazgatási szervekhez, ahova a rendvédelem igazgatási alkalmazottai szintén átkerülhetnek. Az 55 éves kort betöltő katonákat pedig kötelező a rendvédelmi szerveknek fogadniuk.

A rendőrök megszakadnak

„Megszakadnak a rendőrök az ügyek sokasága alatt, most pedig a rendőrileg képzetlen, 55 év feletti katonák nehezíthetik meg majd az életüket és ezzel együtt a nyomozásokét is azzal, hogy október 1-jétől egy törvénymódosítás alapján ide-oda mozgathatják majd a rendvédelmi dolgozókat” – hívta fel lapunk figyelmét az ősztől várható helyzetre dr. Kertész Gusztáv ügyvéd.

Nincs beleszólás

A 2024. október 1-jétől életbe lépő, és legfeljebb két évre szóló munkahelyváltásba a dolgozóknak nincs beleszólásuk, arra vonatkozóan nem kell a beleegyezésüket kérni. Az áthelyezett emberek számára kritériumként a törvénymódosítás az azonos „funkcionális feladatok” ellátását adja meg, de természetesen nem biztos, hogy egy katona a rendőrségen vagy egy rendőrtiszt egy kormányhivatalban a korábbi megszokott munkáját folytatja majd.

A létszámhiányra lenne megoldás

„Mindez a katasztrófavédelemben, az igazságszolgáltatásban és a rendvédelemben évek óta meglévő nagy létszámhiány eredménye” – közölte a Blikk-kel Bárdos Judit, a Belügyi, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (BRDSZ) elnöke. Szerinte a törvénymódosítás célja, hogy így orvosolják a problémát.

„Az egész abból indult ki, hogy az álláskereső képzett szakemberek nem tolongtak a katasztrófavédelem alacsony bérezésű helyeiért. Mindez odáig jutott, hogy például a vízügyesek nem tudták határidőre elkészíteni az akkumulátorgyártó üzemek engedélyeinek határozatait. Emiatt hatalmas összegeket (kamattal együtt) kellett visszafizetni ezeknek a gyáraknak. Nem véletlen, hogy a vízügyi szakterület most átkerült az Energiaügyi Minisztériumhoz” – jegyezte meg a szakszervezeti vezető.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük