Ahová kirándulni érdemes: Bujtosi tó
A Bujtosi tavak mesterségesen kialakult képződmények a város észak-keleti oldalán. Bár a terület mindig mocsaras volt, a tavak kialakulásához a téglagyártási és vályogvetési tevékenység járult hozzá. a 12 hektáros területen 6 tóból álló tórendszer található, amelyen 1997-ben pályázati keretből rekultivációt végeztek. Ennek eredményeként sikerült a tavak kotrását, nádvágását elvégezni, valamint a vízpótlás biztosítására rétegvíz kutakat fúrni. A tó így alkalmas lett horgászásra, vizibiciklizésre, korcsolyázásra és jégkorongozásra is.
A tavak között vörös salakővel bicikli utakat és sétányokat alakítottak ki.. Szinte az egész tó területe bejárható biciklin, és a sétányokon romantikus élményeket tölthetnek a párok. A sétányok mellett több helyen is padok lettek elhelyezve, hogy a fáradt bámészkodó megpihenhessen. Figyeltek a tópart tisztán tartására is, ezt sűrűn elhelyezett, igényesen kialakított szemetes kukák jelzik. A tó elejében még egy szökőkút is helyet kapott, mely az éjszakai órákban csodálatos élményeket nyújt. Az eddigi gyalogos akadályokat fahidakkal oldották meg. Így bizonyos szakaszokon a tó egyes részein is átkelhetünk.
És hogy teljes legyen a kikapcsolódás: a fiatal korosztálytól kezdve az idősig. A tó elejében, kör alakban fákkal körbevett igényes bográcsozó és szalonna sütő helyek lettek kialakítva. A fák koronái biztosítják, hogy a legmelegebben is jól érezzük magunkat ha családosan érkezünk. A főzőhelyektől nem messze pedig egy Úniós színtű játszótér van kialakítva, hogy a legfiatalabbak se unatkozzanak. Fa játékok, homokozók és egy focipálya kap helyet ezen belül.Horgászni napkeltétől napnyugtáig lehet, érvényes allami engedéllyel és aznapra szóló napijeggyel.
A napijegy ára: 2500 Ft, melyben elvihető 2 db nemes és 5 kg egyéb hal.
A nemes halak súlyát a fogás után azonnal be kell vezetni a fogási naplóba, az egyéb halakat a horgászat befejeztével.