Közzétette - Kategória - Belföldi krónikák, Közélet

Botlottak Cristiano Ronaldóék: csoportelső a magyar válogatott!

Cristiano Ronaldo

Fotó: AFP

Snap_2016.06.14_23h06m17s_001_

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjában a portugál válogatott 1-1-et játszott az izlandival, így egy forduló után a magyar nemzeti csapat áll a kvartett élén.

Cristiano Ronaldónak már a találkozót megelőzően, a kezdőcsapat kihirdetése után volt oka az örömre, hiszen azzal hogy pályára lépett, a 127. válogatottságát ünnepelhette, amellyel utolérte az eddig a portugálok vonatkozó ranglistáját egyedül vezető Luis Figót.

A meccs az izlandiak számára indult jobban, hiszen a 3. percben Gylfi Sigurdsson lövésénél Rui Patríciónak kellett védenie. Ez felébresztette a portugálokat, akik azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést. Hannes Thór Halldórsson, az izlandiak kapusa sokáig tartotta a szigetlakókat és a gól nélküli állást. Először Cristiano Ronaldo remek beadása után Nani közeli fejesét védte lábbal, majd Pepe félpályás indítása után a portugálok húzóneve veszélyeztetett, de átemelési kísérletét olvasta az izlandi kapus.

A 31. percben viszont már nem volt menekvés, a portugálok megszerezték a vezetést. Egy remek jobb oldali akció végén André Gomes centerezett, a lendületből érkező Nanipedig négy méterről, a kapus lába mellett a bal alsó sarokba passzolta a labdát (1–0). A szünetig maradt a portugál dominancia, az eredmény viszont nem változott.

A második félidőben – csakúgy, mint az elsőben – az izlandiak veszélyeztettek először. Apró különbség: ezúttal Birkir Bjarnason révén az 50. percben be is találták. Az izlandi játékos Jóhann Berg Gudmundsson jobb oldali beadását vágta kapásból a portugál kapuba hat méterről (1–1). A portugál védelem nagyon rosszul osztotta le az akciónál a területet és az ellenfelet. A tizenhatoson belül lévő két izlandira négy portugál jutott, Bjarnason mégis zavartalanul érkezett és lőtt a hosszún.

A kapott gól után a portugálok játéka különösebben nem változott, talán a sebességi fokozaton  emeltek valamennyit. Érződött, hogy ezen a meccsen egy pontnál többel terveztek. Az izlandiak lelkesedésével addig sem volt gond, az egyenlítés viszont meghozta az önbizalmukat: még a csoport favoritja ellen is lehet keresnivalójuk.

A saját térfelére fegyelmezetten visszazáró, a tizenhatos és a felező közötti területet négy négy kettes felállásban megszálló izlandiak lassítani igyekeztek a játékot. A széleken azonban könnyen átjátszották őket, és a labdát megbecsülő, de gyakran ritmust váltó portugálok számára nem okozott nagy gondot, hogy megközelítsék a veszélyes zónát. A befejezésekkel viszont komoly gondjaik adódtak. Cserékkel frissítettek a portugálok, beszállt a kisebb sérülés miatt kispadra szoruló Ricardo Quaresma, nagy helyzet azonban Cristiano Ronaldo előtt adódott, akinek fejesét védte az izlandi kapus. A túloldalon aztán a kollégától, Rui Patríciótól is bravúr kellett, hogy ne legyen még nagyobb a meglepetés. A hajrá a portugáloké volt, de Izland állt a lábán, és kihúzta döntetlennel a meccset. A találkozó Cristiano Ronaldo sorfalba vágott szabadrúgásával zárult.